Kaip išsirinkti lovytės patalynę kūdikiui?!

Publikuota 2015-08-28

Kaip išsirinkti lovytės patalynę kūdikiui?! 

Dažnai svajoju apie CTRL+F mygtuką ne tik el. erdvėje, bet ir gyvenime. Užsuki į parduotuvę, o lentynos lūžta nuo pasiūlos. Ir ką daryti, kai tu dar tik lauki pirmojo kūdikio, ir neturi aiškaus įsivaizdavimo, ko gali prireikti?

 

O aš žinau – tada norisi visko! Tai juk TAVO VAIKAS ir jis nusipelno viso ko geriausio! Tik ar tikrai visko reikia?!

 

Tikrai ne. Bet tobulas rinkinys yra labai individualus dalykas. Nuolat kalbamės su mamomis apie pataliukus, kuriuos renkasi jos – vienos pasitenkina tik pagrindiniais elementais, tuo tarpu kitos nori nuo pat pradžių sukurti pilną guolį savo mažyliui.

Tad pagrindinis patarimas yra galvoti, ne apie tai, ko gali reikėti Jūsų vaikui, bet įsigilinti į save ir į tai, koks esate žmogus, kokie Jūsų tvarkymosi įpročiai, koks namų interjeras ir gyvenimo būdas.

 

Metų laikas. Žinoma, patalynė ir jos užvalkalai turėtų būti pagrindinis pirkinys. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, kokiu metų laiku gims Jūsų mažylis. Jei tai vasara, tai Jums tikrai nereikia storos pūkinės, vilnonės kaldros – žiemą parduotuvių lentynos bus vis dar jų pilnos – tad užteks tik paprasto dailaus pleduko. Pagalvytės pačioje pradžioje taip pat nereikia. Žymiai svarbiau pasirūpinti paklodėmis – jas reikia turėti bent kelias. Taip pat, kadangi šiltu metų laiku kūdikėlis rečiau būna užklotas – tai paklodė yra pagrindinis lovytės elementas, kurį matysite diena dienon, tad neignoruokite paklodės grožio. Žinoma, galima pamanyti, kad paklodė yra niekniekis, gi tai TIK paklodė, bet vasarą būtent ji vienintelė gali puošti Jūsų kūdikio lovytę.

Standartiškumas. Jei jau perkate antklodę ir pagalvę bei jų užvalkaliukus, pasidomėkite – koks gi yra dažniausiai sutinkamas dydis – taip bus paprasčiau išsirinkti pataliukus iš platesnio asortimento, o ateityje pritaikyti ir kitus patalynės užvalkalus. Taip ir gauti dovanų pataliukai(kuriuos dažniausiai perka standartinius) nenuguls lentynoje, o puikiai tiks Jūsų lovytei. Kol kas pastebėjome, jog dažniausias kūdikio antklodės dydis Lietuvoje yra 100x135, o pagalvytė 40x60, arba 35x55. Tas pats galioja ir lovytei – standartinė lovytė yra 60x120, jei Jūsų lovytė yra didesnė 70x140(dažnesnė užsienyje), turėkite omenyje, kad bus sunkiau rasti ir paklodę(ypač su guma) ir pritaikyti apsaugėlę – tada ko gero, teks siūtis individualiai. Taip pat lovytės konstrukcija – atkreipkite dėmesį, kad jei stipinai yra storesni, bortelis platesnis, yra apvalių kampų, arba lovytės galai uždari, gali būti sunku pritaikyti apsaugėlę.

Apsaugėlė. Yra daug diskusijų – ar apsaugėlė reikalinga. O tai jau priklauso nuo vaiko -  aš ir, turbūt, Jūs užsaugome be jokių apsaugėlių, mūsų mamos net nežino, kas tas yra. Bet tada dėdavo pagalves, kamšydavo pledukais ir pan. Apsaugėlė reikalinga dėl dviejų priežasčių 1) kad kūdikis nesusitrenktų galvytės, kai yra dar visai mažytis ir trapus.  Jis juda, malasi, bando pažinti pasaulį, o lovytės grotos tam labai trukdo – guzas yra neišvengiamas; 2) Kai mažylis auga, rankos ir kojos išsitempia ir miegant stebuklingu būdu atsiduria grotelių tarpuose – tada apsaugėlė saugo nuo netikėtų traumų. Pusinė ar pilna? Aš visada sakau, kad pusinė tinka tada, kai ateityje ketinate įsigyti ir pilną, nes pradžioje pusinės tikrai pakanka, bet vėliau(ir dažniausiai netikėtai) prireikia ir pilnos.

Pedantiškumas ir būsto dydis. Jei Jūsų būstas mažas ir niekas niekur netelpa, tada Jums būtinai reikalingas lovytės sijonas. Atsiradus daugybei naujų kūdikio daiktų, jie neabejotai suguls po vaiko lovyte – tada vaizdelis tampa „nekoks“ – sijonas viską uždengia ir paslepia. Tačiau jei po lovyte nieko neketinate laikyti, jis lieka tik dekoro elementas, kur jau tik skonio reikalas – arba gražu arba ne. Panašiai yra ir su lovytės kišene – jei esate chaoso karalienė(ar karalius) ir niekada nepasidedate daikkų į vietą, tada turbūt ir lovytės kišenė Jūsų neišgelbės. Bet jei viskas Jūsų namuose privalo būti savo vietose, tai kišenė yra puiki priemonė tą palaikyti ir po mažylio gimimo. Pagrindiniai daiktai bus šalia lovytės ir nereikės papildomos spintelės ar lentynų.

 

Tad pagrindinis patarimas – neklausyti jokių patarimų. Pagalvokite, ko Jums patiems reikia ir neskubėkite susipirkti visko vienu metu. Žinoma, perkant komplektus visuomet yra taikomos nuolaidos, bet svarbu įvertinti, kas turi įeiti į komplektą, kokią sudėtį pasirinkti, kad būtų praktiška ir gražu. O kartais nesvarbu ar praktiška – bet jei dieviškai gražu, tai kodėl gi ne – juk nuostabiais naujagimio pataliukais labiausiai lepiname save, sukuriam idėją, saldinam laukimą ir stiprinam meilę :)

 

Linkėjimai,

Justina,

Keturios Kėdutės