PASIDARYK PATS: Kaip pasigaminti kūdikio lovytės sijoną

PASIDARYK PATS: Kaip pasigaminti kūdikio lovytės sijoną

Kaip pasigaminti lovytės sijoną

 

Lovytės sijonas yra ne tik dekoratyvus, bet ir ypač praverčiantis dalykas tuose namuose, kur trūksta vietos. Mat tada kiekviena laisva erdvė yra užpildyta įvairiais daiktais daikteliais – o po lovyte taip pat puiki vieta kažką pasidėti. Tada lovytės sijonas puikiai gelbėja situaciją uždengdamas betvarkę.

 

Šį kartą gaminsime paprastą lovytės sijonėlį, be klosčių, kuris reikalauja mažiau audinio, yra paprastas , bet vis tiek simpatiškas. Sijonėlis dengs lovytę iš trijų pusių, nes likusi lovytės kraštinė paprastai glaudžiama prie sienos. Šis sijonėlis skirtas standartinei lovytei, kurios matmenys 60x120 cm. Sijono aukštis nuo apačios iki lovytės dugno bus ~32 cm. Galima naudoti bet kokį audinį, kuris Jums yra gražus, nebūtinai medvilnę, nes sijonėlis visiškai nesiliečia prie kūdikio, mat yra klojamas po čiužiniu.

 

Mums reikės:

-          Pagrindinis audinys( 1vnt. 62x122 cm(lovytės matmenys +2 cm); 1 vnt. 30x124cm(ilgoji lovytės kraštinė); 2 vnt. 30x64 cm(trumposios kovytės kraštinės);

-          Papildomas audinys(1 vnt. 10x124; 2vnt. 10x64);

-          Siūlai ir adata(arba siuvimo mašina);

-          Žirklės;

-          Liniuotė;

-          Adatėlės;

-          Lygintuvas;

 

Visų pirma pasiruošiame reikiamo dydžio audinio stačiakampius. Gana svarbu, kad visi kapai būtų tikrai statūs – taip bus lengviau dirbti. Mūsų pagrindinis audinys bus rausvas dryžuotas, o papildomas baltas.

 

Tuomet pasiruošiame visas tris papildomo balto audinio juostas. Sulenkiame jas per pusę ir išlyginame. Gauname siauresnes 5 cm dvigubas juostas.

 

Tada  suglaudžiame jau sulenktą baltą juostą su atitinkamo ilgio pagrindinio audinio juosta. Pvz. rausva juosta, kurios matmenys 30x124, išilgai suglaudžiama su 5x124 dviguba balta juosta. Ir jas susiuvame tarpusavyje.

Iš blogosios pusės išlyginame gautas juostas, kad baltas audinys būtų viršuje.

 

Štai lovytės sijono apačia paruošta. Jei turite overloką arba zigzago funkciją siuvimo mašinoje, galite šią siūlę apmėtyti.

Toliau lenksime juostų kraštus. Yra lenkiama du kartus po 1 cm. Jei neturite įgūdžių ar nedrįstate – Jums padės lygintuvas – naudokite jį kiekviename žingsnyje ir siūti bus labai lengva :) Palenkite audinį 1 cm, užlyginkite. Tada užlenkite dar kartą 1 cm pločio juostelę. 

 Galima prismeigti smeigtukais. Taip nusiūkite abi visų trijų juostų šonines kraštines. Viso šešios kraštinės.

Dabar mes jau pasiruošę visas tris kraštines prijungti prie pagrindo. Pasiimame likusį pagrindinio audinio gabalą(62x122 cm) ir suglaudžiame ilgąją kraštinę su atitinkamo ilgio paruošta juosta(gerosiomis pusėmis į vidų). Suglaudžiame taip, kad ji prasidėtų 1 cm nuo krašto. Prismeigiame adatėlėmis, kad nenuslystų ir nusiuvame 1 cm atstumu nuo krašto.

Tuomet išskeidžiame gautą siuvinį ir prie šoninių kraštinių priglaužiame šonines juostas taip pat gerosiomis pusėmis į vidų. Jos savaime yra atitraukos 1 cm nuo krašto, nes arčiau pristumti trukdo jau prisiūta dalis. Kampelyje susidaro laisvas audinio kvadratėlis. Prisiuvame šonines kratines.

Sijonėlis beveik baigtas J Liko sutvarkyti tą mažą kvadračiuką kampuose. Iš blogosios pusės jį paprasčiausiai įlenkiame į vidų ir prismeigiame adatėle. Tuomet iš gerosios pusės nusiuvame kampą ir pritvirtiname. Tą patį padarome ir su kitu kampu.

 

Dabar mūsų sijonas turi tris gražias kraštines išskleidus ant stalo ar grindų atrodo tarsi T raidė. Jei turite laiko ir noro galima palenkti likusią tuščią pagrindo kraštinę, bet tai nėra būtina, nes jos nesimatys.

 

Taigi apkarpome siūlus, išlyginame ir klojame sijoną tiesiai ant lovytės dugno, prakišame jį pro tarpelį esantį tarp grotelių ir dugno. Ant viršaus dedame čiužinuką ir toliau klojame lovytę J

 

 

Wualia!

 

 

 

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink