APŽVALGA: Viliuko lovytė ir kiti reikalingi daiktai

APŽVALGA: Viliuko lovytė ir kiti reikalingi daiktai

 

 

                 Sužinojus, kad pilvelyje apsigyveno mažasis gyventojas, pradėjau mąstyti ir dairytis įvairiausių daiktų, kurie bus reikalingi jam gimus. Žinoma, dirbant Keturiose Kėdutėse kasdien teko susidurti su mielais, šiltais ir nepaprastai jaukiais gaminiais, o svarbiausia, kad visi sukurti su didžiule meile ir rūpesčiu. Tai būsimoms mamytėms ypač svarbu, juk norisi visko, kas geriausia, gražiausia, naujausia ir visaip kaip –iausia. Visų pirma, apsisprendžiau, kad būtų puiku, jei pavyktų vaiko kampelį suderinti su bendru namų interjeru, o kadangi namuose vyrauja modernus stilius, derinamos pilka, balta ir juoda spalvos, viską norėjau išsirinkti pagal tai. Šią neutralių spalvų gamą papildė mėtine spalva. Ji įnešė šiek tiek vaikiškumo, sustiprino gaivumo, lengvumo įspūdį namuose. Taigi, iš patirties dabar jau galiu pasakyti, kad vaiko kampelis gali atrodyti stilingai ir gražiai, ir jame visai nebūtina visko numarginti vaivorykštės spalvomis, meškinais ir zuikiais.

LOVYTĖ. Tikriausiai visi tėveliai sutiks, kad lovytė yra pagrindinis ir bene svarbiausias daiktas, kurį reikia įsigyti laukiantis vaikučio. Pasirinkimas platus, skiriasi jų spalvos, dizainas, funkcionalumas, o tai lemia lovytės kainą, todėl lovytės rinkimas yra atsakingas procesas. Visų pirma, buvome apsisprendę, kad lovytė stovės mūsų su vyru miegamajame, todėl norėjosi, kad viskas atrodytų gražiai, skoningai, nebūtų per daug vaikiškų elementų. Vis tik, čia ji ne amžinai. Mums buvo svarbu, kad lovelė būtų kokybiška, tvirta, stabili ir ilgai tarnautų. Žodžiu, ne vienam vaikučiui. Įvertinus kambario kvadratūrą mums puikiai tiko standartinių matmenų (60x120 cm) lovytė. Pagal rekomendacijas nusprendėme, kad norime lovytės su plokščiais strypeliais, kad būtų trijų aukščių padėčių, vienu nuleidžiamu šonu ir stalčiumi apačioje. Išanalizavus pasirinkimą el. parduotuvėse, taip pat aplankius nemažai fizinių parduotuvių, sudėlijus visus pliusus ir minusus išsirinkome baltą Troll lovytę Nina Lux (http://www.trollonline.lt). Šia lovyte esame labai patenkinti, ji pateisino mūsų lūkesčius. Tai aukštos kokybės lovytė, tvirta, saugi, pagaminta iš beržo masyvo. Verta paminėti, kad šoninio krašto iki šiol nuleisti neprireikė, o stalčius atsidaro tik iki pusės, taigi verta pamąstyti ar tikrai šie atributai lovytei būtini.

VYSTYMO STALAS. Nors kyla dviprasmiški vertinimai – reikalingas daiktas vystymo stalas ar ne, mums vienareikšmiškai tai vienas iš geriausių pirkinių. Labai patogus stalo aukštis, nereikia lankstytis, o kai vaikas būna „apsidirbęs“ iki pat ausų jo tikrai nesinori dėti ant lovos ar kažkur kitur, o tik ant vystymo stalo su vienkartiniu paklotu, kurį po keitimo išmeti. Be to, ant jo pakabinta karuselė nukreipia vaiko dėmesį, ir viską atlikti tampa kur kas paprasčiau. Tik neverta išlaidauti, nes nors ir įsigijome vieną iš pigiausių variantų Ikėjoje, esame patenkinti jo kokybe ir funkcionalumu https://goo.gl/7wFGND. Tik kadangi interjere mums nederėjo natūralaus medžio spalva vyras jį nudažė baltai. Šis vystymo stalas taip pat turi apatinę lentyną, kurioje patogu laikyti sauskelnes, paklotukus, šiukšlių kibirėlį ir pan. dalykus. Taigi, sakome jam tvirtą – TAIP.

ŠVIESELĖ. Jauniems tėveliams norisi matyti mažiuką visur ir visada, o ypač naktį, baisu, kad neuždustų, neužsigautų, labai įdomu, ką jis veikia ar nenusispardęs kaldrytės, ar neįsirėmęs į lovytę. Mūsų stalinė lemputė, nors yra maža, tačiau šviečia gana ryškiai, todėl norėjosi kažko blankesnio. Juk pradžioje dažnai tenka keltis naktį vaikiuką pamaitinti, pakeisti sauskelnes ar tiesiog panešioti. Tuomet atradau burbulų girliandą, kuri sukuria jaukią prietemą. Dabar galiu pasakyti, kad tai neabejotinai vienas būtiniausių daiktų, plius atrodo jaukiai, gražiai, todėl tikrai rekomenduojame. Džiaugiamės, kad Viliukas paaugęs pradėjo vis labiau ja domėtis, patinka skirtingos spalvos, šviesa, mėgsta pačiupinėti burbuliukus. Ją įsigijome http://berrylights.lt/.

PATALAI. Mes naudojame Keturių Kėdučių patalus https://goo.gl/GGPjtJ. Šis komplektukas minkštas, lengvas ir purus. Atrodo, viskas ko reikia gležnam kūdikėliui. Viliukas gimė rugsėjo pabaigoje, taigi šie patalai puikiai tiko vėsioms rudens ir šaltoms žiemos naktims. Namuose šildymo sezonu palaikėme 20 laipsnių temperatūrą, taigi namuose nebuvo karšta, tačiau net ir per didžiausius šalčius vaikutis miegojo šiltai ir tikrai nebuvo sušalęs. Atėjus pavasariui, o šis kaip žinia, šiemet ypatingai ankstyvas, vaikutį pradėjome kloti tik pleduku, kadangi su patalais jam pasidarė per šilta, visada nusispardydavo kaldrytę. Žinoma, yra vaikučių, kurie mėgsta miegoti šilčiau ir jaučiasi gerai, todėl juos galima būtų kloti šiais patalais ir pavasarį ar net vasarą. Mūsų Viliukas ypatingai nemėgsta karščio, tampa irzlus, sunkiai užmiega, todėl visada rūpinamės vėsa.

PATALIUKAI. Kaip jau minėjau, tikrai ne paslaptis, kad pirmagimiui norisi visko, ką gali sau leisti geriausia. Taigi, savo Viliukui išrinkau mėtinius lininius pataliukus, dekoruotus dailiais kaspinėliais su nėrinuku https://goo.gl/KDWHNE.  Jais esu labai patenkinta, net ir po skalbimo atrodo gražiai, išlieka malonūs, lengvi ir švelnūs. Lininis audinys žiemą šildė, pavasarį maloniai vėsina. Išbandžius tapau tikra lininio audinio gerbėja J

MIGDUKAS. Kadangi pirkinių klausimais dažnai kreipdavausi į brolienę, kuri jau augina antrą vaiką, ji sakė, kad migduko jiems nereikėjo, kad šis taip ir pragulėjo stalčiuje nepaliestas. Vis tik, man tai pasirodė įdomus ir mielas daiktas, todėl galvojau maža ką, pamėginsiu. Ogi pasirodo, kad mano mažajam jis tikrai „prilipo“. Tiesa, ne iš pradžių, o sulaukus mėnesio ar dviejų. Tiek lovytėje, teik vežimėlyje užmigdavo tik įsikniaubęs į migduką. Iki šešių mėnesių visada miegodavo tik užsidengęs veiduką migduku. Vėliau tam reikalui tiko ir pledukas, kuriuo yra užklotas. Taigi, migdukas mums yra tikrai pasiteisinęs dalykas, padedantis greičiau užmigti, nusiraminti. Jį rasite čia: https://goo.gl/Xhpsgg

PAKLODĖS. Įsigijau dvejas paklodes su guma, kurios derėtų prie mėtinės ir pilkos spalvos. Kai vieną išskalbiu, pakeičiu kitą. Po paklode patiesiau drėgmę sugeriantį paklotą, įvairioms „nelaimėms“ lovytėje J  https://goo.gl/ihCHPK.

SIJONAS. Sijonėlis yra toks daiktas, kuris atrodo nebūtinas, tačiau suteikia daug grožio bendram lovytės vaizdui. Galima sakyti, kad lovytė atrodo „užbaigta“, o be sijonėlio atrodė, lyg kažko trūktų. Taip pat, sijonėlis puikiai paslepia daiktus esančius lovytės stalčiuje. Viliuko lovytei parinkau „Origami“ kolekcijos sijonėlį, kuriame derinamos pilkos ir baltos spalvos https://goo.gl/XTfJSJ.

APSAUGĖLĖS. Pradžioje galvojau, kad apsaugėlės, kuri uždengtų visus lovytės kraštus nenoriu, kadangi buvo svarbiau visą laiką matyti mažiuką. Ją planavau įsigyti ateityje, kai mažiukas paaugs. Nutariau lovytę papuošti vienu debesėliu-apsaugėle, kuris puikiai derėjo prie oro baliono karuselės. Taip taip, maniau, tai bus tik dekoro elementas. O pasirodo, visai ne. Viliukas labai noriai į debesiuką atremdavo savo galvytę. Atrodė, kad taip jam jaukiau ir saugiau. Paskui, pradėjo miegoti skersai, tuomet įsigijau dar vieną debesiuką ir jis mielai panirdavo  į sapnų karalystę tarp dviejų debesų J Rekomendavau debesėlį įsigyti ir brolienei, jai taip pat jis labai pasiteisino. Taigi, rekomenduoju išbandyti: https://goo.gl/yriYUp

LOVYTĖS UŽKLOTAS. Tai išskirtinis Keturių Kėdučių gaminys, kuris buvo sukurtas specialiai Viliuko lovytei. Pilkas, persiūtas rombais, su vėjo malūnėlio origamio aplikacija. Atrodo nuostabiai, mielai, žaviai. Be to,  mūsų miegamasis visada atrodo tvarkingai. Nors nemeluosiu, jį užklojame kai laukiame svečių, kurių gimus mažiui sulaukėme tikrai nemažai. Taigi, tai gal ir ne pats praktiškiausias daiktas, užtat labai jau dailus. Užklotėlį taip pat naudojau kaip kilimėlį žaidimams, ant jo vykdavo mažiuko fotosesija, kadangi vienspalvis fonas nuotraukose visada atrodo puikiai.

KARUSELĖ. Įsigijome miego karuselės laikiklį, kuris labai dera prie lovytės, yra medinis, baltas, stilingas ir labai gražus. https://goo.gl/79zHoF. Ant stovelio pakabinome pilkos spalvos grojantį oro balioną. Pradžioje muzikėlė Viliukui patiko, bet kai paaugo pradėjo jos bijoti ir vos išgirdęs melodiją verkdavo. Taigi, negaliu rekomenduoti muzikinių karuselių, nes Viliukui labiau patiko tos, kurios neskleidžia garsų, bet tai labai individualu ir neaišku, kas gali patikti jūsų vaikučiui.

PLEDUKAI. Pledukų turime ir esame išbandėme jau ne vieną ir didžiausios mūsų liaupsės atitenka lininiam pledukui. https://goo.gl/nkxm33.  Mes su vyru jį įsimylėjome, jis visada ir visur su mumis, jeigu kur išvykstam, keliskart tikrinam ar jo nepalikome namuose. Tai pirmasis pledukas, kuriuo užklojome ką tik gimusį vaikiuką. Gimdymo namuose jis buvo nepamainomas, kadangi ten buvo tikrai šilta, jis maloniai vėsino. Kadangi šis pavasaris labai ankstyvas ir labai šiltas, mažiuką dažnai užklojame ir dvigubu marliniu vystyklu, kuris atrodo kaip pledukas https://goo.gl/FSpwLc. Jis mielas, jaukus, švelnus kaip mamos prisilietimas. Turime juos kelis, vienas visada vežimėlyje, kitas lovytėje. Taip patogiau J Turime ir šiltesnį „Provanso“ pleduką, tačiau šis pasirodė gana standus, tvirtas, o ypač pradžioje norisi vaiką įsukti, todėl šis pledukas labiau tinka pakloti į vežimėlį, arba naudoti kaip žaidimų kilimėlį https://bit.ly/2k7g9Eu. Kutukai vaikams tikrai labai patinka, mes jau įsitikinome.

Taigi šį kartelį tiek. Galima daryti išvadą, kad grožis svarbu, bet ne visada svarbiausia. Kita vertus, gražūs sprendimai kartais atsiperka su kaupu. Suprantama, kad su pirmu vaiku viskas atleistina, patirties juk nėra. Išties sunku pasakyti, kas tikrai patiks ir tiks jūsų vaikui, bet kaip sakoma nepabandęs nežinosi. Sėkmės pasirinkimuose!

 

Su meile, Viliaus mama, Aušrinė

                                                                     2018 gegužė

Dalintis:
Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink