Nuo kada vaikui reikia pagalvės?

Nuo kada vaikui reikia pagalvės?
Publikuota 2020-05-14 Skaitė 8199

Kūdikis pirmuosius savo gyvenimo metus didžiąją laiko dalį valgo ir miega. Naujagimiai per parą išmiega apie 16-18 valandų. Todėl yra labai svarbu, kad jų miegas būtų kokybiškas, komfortiškas. Dažnai tėveliai susiduria su klausimu, nuo lada vaikiui reikia pagalvės? 

Naujagimiams pagalvių tikrai nereikia, jų galvytė, lyginant su kūneliu, yra didelė, kaklas, stuburas dar neturi linkių, todėl horizontali padėtis gulint/miegant naujagimiams yra ir natūrali, ir anatomiškai patogi. Sveikam, normaliai besivystančiam kūdikiui pagalvės nereikia bemaž iki dviejų metukų. 

Dar viena priežastis kodėl kūdikiams pagalvės yra nerekomenduojamos - po galva padėjus pagalvėlę, smakriukas įsirems į krūtinę, ko pasekoje,  bus sunkiau kvėpuoti,  įsitemps dar labai silpni kaklo raumenukai ir nenatūraliai ištįs slanksteliai.

Taip pat naujagimio guldymas ant minkštos pagalvės padidina plokščios galvos sindromo riziką.

Pagalvėlė, kaip ir kiti minkšti daiktai Jūsų mažylio lovytėje, didina kūdikio uždusimo, staigios mirties sindromo riziką. Naujagimių motorika, refleksai nėra pakankamai išsivystę, todėl, veiduką į pagalvę pasukęs kūdikis, gali pradėti dusti, pats tikrai to nesuprasdamas. 

1-2 metukų vaiko pagalvėlė

Besistojantiems  ir vaikščioti pradedantiems,1-2-ejų metukų sulaukusiems mažyliams jau galima padėti specialią pagalvėlę, kuri turi būti 2-3 cm aukščio, lovelės pločio. Vertikalioje padėtyje dažniau būnančių vaikų  stuburiukas ir kaklas vis labiau stiprėja, pradeda formuotis stuburo linkiai, kūnelis ūgteli, jo ir galvytės dydžio santykis artėja prie suaugusiojo žmogaus.

SVARBU. Visi vaikai vystosi skirtingai, todėl tikrai labai svarbu pastebėti, kada jūsų mažyliui jau reikėtų pagalvės. Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į pečius - jie turėtų būti platesni už galvytę. O tada rinkitės pagalvėlę. Bet kaip tinkamai išsirinkti pagalvę mažykiui?

Rekomenduojame atkreitpi dėmėsį į kelis pagrindinius aspektus:

  1. Kūdikiui skirta pagalvė turi būti tvirta, bet ne per kieta;

  2. Pagalvėlės aukštis apie 2-3 cm, plotis - toks kaip lovelės.

  3. Rinkitės iš alergijos nesukeliančių medžiagų pasiūtas pagalves. Pūkai ir plunksnos ne tik gali sukelti alergiją, jos lengvai sudrėksta nuo prakaito, seilių, todėl juose ima veistis dulkių erkutės ir kiti mikroorganizmai.

  4. Pagalvės užvalkaliukas turi gerai ją aptempti, taip pat turi būti pasiūtas iš natūralaus pluošto, tankiai išausto audinio. 

Nepamirškite, kiekvienas vaikutis vystosi ir auga skirtingai, todėl būtina atliepti jo poreikius kuo geriau, ir tik Jūs, tėveliai, geriausiai matote, kada ir ko reikia Jūsų mažyliui :) 

Saldžių sapnų, ramių naktų! 

Keturios Kėdutės

P.S. Mūsų pagalvėlės "gyvena" čia :)

 

Taip pat skaitykite
2022-03-07
Kokį lovytės apsaugos dydį rinktis ir kaip nustatyti lovytės dydį?  Svarbiausias dalykas ką reiki...
Susijusios prekės
Rašyk
Skambink