Maudynės! Kaip maudyti kūdikį?

Maudynės! Kaip maudyti kūdikį?
Publikuota 2020-02-20 Skaitė 4044

 

 

Maudynės!

 

Anksčiau buvo teigiama, kad kūdikėlį maudyti reiktų kasdien, bet šiomis dienomis specialistai yra  linkę rekomenduoti, tai atlikti 2-3 kartus per savaitę. Tačiau nepamirštant po kiekvieno sauskelnių keitimo švariai, po tekančiu vandeniu nuplauti užpakaliuką.

Svarbiausi maudynių atributiai: vonelė, didelis rankšluostis su gobtuvu, švelnus muilas/prausiklis, kempinėlė arba šluostė, vatos tamponėliai, vandens termometras, švarios sauskelnės ir drabužėliai.

 

Pasiruošimas maudynėms :

  1. 1. Rekomenduojama visus maudynėms skirtus reikmenis pasiruošti iš anksto, kad jie būtų šalia, jų prireikus.

  2. 2. Vidaus patalpos, kurioje maudysite mažylį, rekomenduojama temperatūra yra 24 laipsniai

  3. 3. Vandens temperatūra neturėtų būti žemesnė nei 32 laipsniai, ir ne aukštesnė nei 37. Prieš  guldant kūdikį į vonelę, būtina patikrinti vandens temperatūrą. 

  4. 4. Kiek pilti vandens į vonelę - specialistai vieningos nuomonės šiuo klausimu neturi, todėl yra rekomenduojama vandens nepripilti per daug, bet ir ne per mažai, kad kūdikiui nebūtų vėsu.

Kaip maudyti mažylį:

  1. Svarbiausia -  niekada nepalikite, kūdikėlio vieno vonelėje! Yra didelė nuskendimo rizika.

  2. Viena ranka, tvirtai laikant kūdikio nugaryt ir galvytę, merkite į vandenį pėdutes ir prilaikydami jau kita ranka švelniai drėkinkite kūnelį ir prauskite.

  3. Kūdikio kūnellį rekomendiojama pradėti prausti nuo viršutinės kūno dalies. O galvytės prausimą palikite pabaigai.

  4. Prausiant ypatingą dėmesį reikėtų skirti raukšlėms, tarpupirščiams ir paausiams, juos reikėtų apvalyti drėgna šluostele.

  5. Baigus prausti - apipilkite mažylio kūnelį švariu vandeniu, apgobkite minštu, švelniu ranšluosčiu, ir būtinai pridengkite  galvytę.

Jei maudynių metu kūdikis verkia, vadinasi jis jaučiasi nepatogiai, tam gali daryti įtaką tiek vandens temperatūra (per šiltas, per šaltas), tiek patalpos, kurioje maudomas vaikutis per žema temperatūra, tiek nepatogus gulėjimas vonelėje. O gal mažyliui tiesiog nepatinka kontaktas su vandeniu. O jei ašarėlės byra dėl neaiškios priežasties, rekomenduojama nevarginti vaikučio, kiek leidžiasi, tiek apiprausti ir bandyti po kelių dienų.

Rašyti komentarą
Taip pat skaitykite
2015-08-28
Kaip išsirinkti lovytės patalynę kūdikiui?!  Dažnai svajoju apie CTRL+F mygtuką ne tik el. er...
2021-02-12
Šiuo metu ir patys mažiausi mūsų "žmogeliukai" kovoja su "korona viruso" izoliacija. Dienos ilgos, v...
Susijusios prekės
Rašyk
Skambink